Divadelní představení nabízí agentura APP ART Praha

aktivity / workshopy

OLOMOUCKÉ INSPIRACE - letní divadelní workshop

Agentura APP ART již po třetí v olomouckém kraji nabízí zájemcům netradiční letní aktivitu. Během jednoho týdne uspořádáme workshopy pro divadelní nadšence přímo v městě Olomouc. Základním tématem bude „kraj, místo nebo město Olomouc a jeho lidé v historii nebo současnosti“, volitelnými tématy pak budou inspirace díly české a světové dramatiky.

Doba konání: 14. 8. 2016 – 21. 8. 12016

Divadelní workshopy:

  1. divadelní workshop
  2. workshop tvůrčího psaní „Od textu k inscenaci“
  3. workshop site specific „scénické oživení zajímavých olomouckých míst se specifickým geniem loci“

Doprovodný program:

  1. představení studentů DAMU pro veřejnost (zdarma): plánujeme celkem tři (Maryšo, Evo, Dom!, Fraška o Dušanově duši, Chaplinovy děti)
  2. scénický rozhovor Davida Hrbka
  3. divadelní představení frekventantů workshopu -
  4. výsledné divadelní představení vzniklé během jednoho týdne ve městě Olomouc.

Harmonogram:

14. 8. příjezd + úvodní setkání účastníků s lektory, ubytování

15. – 19. 8. dvoufázové workshopy (9,00 -13,00 a 15,00 -19,00)

20. 8. celodenní zkouška závěrečné prezentace workshopu

20,00 Prezentace výsledků workshopu veřejnosti a závěrečné představení, následně koncert olomoucké hudební skupiny „Tak co“

Počet účastníků:

Počet je omezen na 26 účastníků z důvodu zajištění kvality výuky. Očekáváme převážnou většinu přihlášených z Olomouce a olomouckého kraje, ale otevíráme naše workshopy pochopitelně i účastníkům z jiné části republiky.

Lektoři:

Workshopy povedou profesionální režiséři a herci: Alexej Pyško (Národní divadlo Praha), Daniel Hrbek (Švandovo divadlo, DAMU). Dalším lektory jsou Pavla Dostálová (Divadlo Aréna Ostrava), Jan Holec (DAMU). Martina Kinská (Švandovo divadlo)

Více o projektu:

Součástí workshopu jsou zamýšlené otevřené zkoušky pro veřejnost, které za příznivého počasí probíhají „open air“ – tedy přímo na různých místech města a kolemjdoucí se tak stávají přirozenými diváky tvůrčího procesu. Tato skutečnost sama o sobě přispívá významně k rozvoji živé pouliční kultury města a obohacuje tak snad i jeho letní programovou nabídku. K pořádání workshopů jsme zvolili město Olomouc, místo s neopakovatelným geniem loci. S městem Olomouc je pevně spjata bohatá historie a velké množství historických památek a zajímavostí, jimiž bychom se rádi inspirovali.

Účastnický poplatek: 3 500 Kč

Garanti projektu:

Alexej Pyško - 1980 absolvent DAMU Praha obor herectví. 1980 až 1987 člen činohry Státního divadla Ostrava (za tu dobu odehrál řadu hlavních a titulních rolí, např. Francek (Maryša), Ariel (Bouře), Franci (Periferie), Čacký (Hoře z rozumu), Vlkodlak (Vlkodlak), Kalaf (Princezna T.) a jiné. Dále byl angažován divadelní společností „Studio Bouře“, pod vedením Radana Ruseva a hostoval v Praze. Od roku 1988 je stálým členem činohry Národního divadla až doposud. Zároveň hostoval v mnoha dalších divadlech: Jihočeské divadlo České Budějovice, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Šumperské divadlo Šumperk, Švandovo divadlo na Smíchově. Hrál v televizních inscenacích, moderoval TKM (Televizní klub mladých) z Ostravy, a natočil mnoho filmů. Nesmazatelnou stopu zanechal v českém dabingu, kdy se stal dvorním dabérem Bruce Wilise. (krom jiného také Malkovice, Gary Oldmana…). Režíroval české dabingy a vrcholem byl Formanův Amadeus do české verze pro Tv Prima. Alexej Pyško vystoupil prvně jako podnikatel na poli kultury v roce 1994. Uvedl dnes již tradiční, divadelní produkci na Pražském hradě pod názvem „Letní shakespearovské slavnosti“. 1999 zakládá společnost AP-Prosper s.r.o., která funguje do roku 2013. Čistě divadelní společnost, která se zabývá tvorbou divadelních představení. V roce 2006 je společnosti nabídnut prostor, který dnes nese název „Divadlo Palace“. V letech 2000 až 2004 byl Šéfem činohry v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Úspěšně rozvíjí spolupráci s režisérem Jánem Ďurovčíkem, díky němuž vznikaly v Liberci velmi úspěšné muzikály „Malováno na skle“, „Do naha“ (Česká premiéra) a „Pokrevní bratři“. V roce 2013 zakládá novou společnost APP ART s.r.o., která mimo jiné provozuje divadelní společnost Činoherní Studio Bouře.

Mgr, Daniel Hrbek, Ph.D. je původem z Olomouce a je to režisér a herec, pedagog a tvůrce, který rozvíjí potenciál ansámblové tvorby i hereckých individualit. Po absolvování studia herectví a doktorandském studiu specializovaném na režijní práci působí jako divadelní pedagog na pražské DAMU. Narozen 29. 7. 1971 v Olomouci. Po studiu na gymnáziu v Olomouci získal herecké angažmá v Severomoravském divadle v Šumperku (1989/90) a následně v Moravském divadle v Olomouci (1990/1991). Od roku 1991–1996 studoval na DAMU (získal titul Bc - oboru herectví a Mgr. – obor režie). V letech 1993–1995 byl členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Odtud odešel do Divadla v Celetné, kde se spolužáky založil studentské Divadelní sdružení CD 94, které zde působilo do roku 2002. V roce 1999 zvítězil v konkursu na ředitele Divadla Labyrint (dnešní Švandovo divadlo). V letech 2001–2006 absolvoval doktorandské studium u profesora Vostrého, které zakončil disertační prací na téma Budování divadla (obsahem práce je architektura divadla a souboru). Od roku 2007 působí jako pedagog režie na Katedře činoherního divadla a zároveň vedoucí ročníku.

Společnost APP ART s.r.o. od roku 2013 pořádá profesionálně vedené tvůrčí dílny z různých oborů vizuálního, audiovizuálního a dramatického umění. Více o nás se dozvíte na www.agenturaappart.cz.