Kamil Halbich, Teď ne!

aktivity / Činoherní studio Bouře / herci

Kamil Halbich

Kamil Halbich, Teď ne!

Narozen 30. 9. 1966.

Narodil se v Liberci, kde vystudoval místní gymnázium. V roce 1984 se poprvé objevil na divadelních prknech, v místním Divadle F. X. Šlady, a to ve hře Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Po maturitě odejel do Prahy, kde vystudoval DAMU pod vedením Daniely Kolářové. Současně se začal objevovat v Divadle Na Zábradlí a v Národním divadle.

První větší rolí, ve které na sebe upozornil televizní diváky, byla postava Bílka v seriálu Chlapci a chlapi. DAMU úspěšně absolvoval v roce 1990. Od té doby hrál v Divadle Pod Palmovkou ve hrách Hamlet, Idiot, Jakub a jeho pán, v Divadle v Řeznické (například v Hello, Dolly) a v CD 94 (v Bouři). Mohli jsme ho vidět i na Letních shakespearovských slavnostech v představeních Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy, Romeo a Julie.

Od roku 1992 byl členem souboru Švandova divadla na Smíchově, k vidění v inscenacích Brýle Eltona Johna (Bill), Ženitba (Podkolatov), Mobile Horror (Seppo), Řemeslníci (Manfred), Kurz negativního myšlení (Gard), Kdo je tady ředitel? (Ravn) nebo v Gottlandu.

Je ženatý a má syna Matěje. Taky hraje golf.

DIVADLO

Švandovo divadlo, Divadlo Na Vinohradech

FILM

Učitel tance, Útěk do Budína, Grandhotel, Tři bratři

TELEVIZE

Chlapci a chlapi, Zdivočelá země, Četnické humoresky, Na lavici obžalovaných justice, Nemocnice na kraji města, Hotel Herbich, Ulice, Gympl

Role

Schwimmer
Kamil Halbich, Jana Kotrbatá v komedii „Teď ne!“, Činoherní studio Bouře, foto: Michal Hančovský
Kamil Halbich, Jana Kotrbatá v komedii „Teď ne!“, Činoherní studio Bouře, foto: Michal Hančovský
Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Jana Kotrbatá v komedii „Teď ne!“, Činoherní studio Bouře, foto: Michal Hančovský
Kamil Halbich, Beata Kaňoková v komedii „Teď ne!“, Činoherní studio Bouře, foto: Michal Hančovský
David Punčochář, Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Beata Kaňoková v komedii „Teď ne!“, Činoherní studio Bouře, foto: Michal Hančovský
Michal Dlouhý, Kamil Halbich v komedii „Teď ne!“, Činoherní studio Bouře, foto: Michal Hančovský