Divadelní představení nabízí agentura APP ART Praha

aktivity / Činoherní studio Bouře / herci

Karel Zima

Narodil jsem se 13.12.1971 v Liberci, od mala jsem chtěl dělat divadlo, chodil jsem na dramatický kroužek, klavír, pozoun, sborový zpěv a do kroužku Mladých reportérů při rozhlasu po drátě.

A od útlého dětství mě fascinovaly ženy.. což mi zůstalo dodnes.

V 15 letech jsem odešel do Prahy studovat hudebně-dramaticky obor na Pražskou konzervatoř. Ani tam mě nepřestávaly fascinovat ženy. Zájem o ně předčil všechno.. Už na škole jsem hostoval na tehdy spojených scénách Kladno-Mladá Boleslav a v Divadle v Řeznické. V r. 1994 jsem se oženil se Slovenkou Magdalenou Matejkovou, studovala tehdy na DAMU katedru ALD a společně jsme v r. 1995 dostali angažmá v Hradeckém divadle Drak. Tam jsme byly 5 let a kromě divadla, se kterým jsme projeli půlku světa, byly mými hlavními koníčky rybářství a sex.

V r. 2000 mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na ten letopočet, na to číslo, které nás činilo ještě titěrnějšími.. a v tom roce jsme se ženou také odešli zpět do Prahy, já na volnou nohu, na které jsem doteď, ona v podstatě záhy do angažmá Divadla v Dlouhé, kde je doteď ona a já tam už cca deset let hostuju.

Já jsem od té doby hostoval na mnoha scénách a řekl bych, že jsem aktivní na mnoha frontách, hraju, moderuju a prakticky pořád točím.

Narodily se nám dvě krásné děti, Jonáš (11 let) a Agáta (14). Oba jednak hrají v divadle a taky od mala točí.. tíhnou k tomu od mala oba velmi přirozeně, nikdy jsme je do ničeho netlačili.
Cca před pěti lety jsme se s manželkou rozešli a následně rozvedli, vycházíme spolu ale velmi dobře a jsme blízcí přátelé.. děti máme ve střídavé péči.

Během posledního roku jsem díky kamarádovi Lukáši Langmajerovi poznal kouzlo automobilového sportu a rallye a je to moje velká vášeň. A tak, pokud mi to finanční a sponzorské možnosti dovolí, chtěl bych se tomu věnovat více.

Mám se dobře, jsem optimista, spíš sangvinik, až balkánec. Neplánuju, žiju teď, štvou mě krabičky od léků, do kterých lze tak málokdy kvůli složeným návodům vrátit léky..

Stydím se za sebe někdy, za Zemana furt. Jsem zapřisáhlý antikomunista, antirasista a přijde mi, že je dnešní svět stále ještě k ženám hrubě nespravedlivý. Nic krásnějšího a smysluplnějšího než žena a její děti (dokud se z chlapců nestanou hormonálně, ale bohužel ne morálně vyspělí jedinci) na světe není..

Role